Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

सबै स्थानीय तहबाट प्रतिबद्धता आउँदै दैलेख जिल्लालाई २०२० सम्म पूर्ण सरसफाई उन्मुख जिल्ला वनाउन तीव्र तयारी

         ||   37 Views   ||   Published Date : 11th June 2018 |

नविन रिजाल
जेष्ठ २६, दैलेख


नेपाल सरकारको लक्ष्य अनुसार दैलेखलाई सन् २०२० सम्ममा पूर्ण सरसफाई उन्मुख जिल्ला बनाउने अभियानलाई अहिले तीव्र पारिएको छ । जिल्ला खानेपानी तथा सुरसफाई डिभिजन कार्यालय दैलेखको पहलमा बिभिन्न ११ वटै स्थानीय तहहरुमा अभियानलाई प्रभावकारी बनाउन गोष्ठि र छलफहरु सुरु भएका छन् ।
११ वटै तहमा स्थानीय सरकार प्रमुख, उपप्रमुख, वडा अध्यक्षहरु, प्रमुख प्रशासकिय अधिकृतहरु, वडा सचिवहरु सवैलाई जम्मा गरेर प्रमुख जिल्ला अधिकारी र खानेपानी कार्यालयका प्रमुख लगायले यसवारे गाउँपालिका र नगरपालिकामै पुगेर बहस सुरु गरिएको हो ।
हरेक सार्वजनिक स्थलहरुमा अनिवार्य सौचालय, विद्यालयमा सौचालय, प्रत्येक घरमा सौचालय निर्माण र यसको उचित प्रयोग, सुरक्षित खानेपानी र सरसफाइ, महिनावारी सरसफाइ लगायतका बिषयहरुमा स्थानीय जनप्रतिनिधिहरु बाट प्रतिवद्धता हुँदै आएको जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन प्रमुख विकास काफ्लेले जानकारी दिएका छन् ।
सरसफाई अयिभान अन्र्तगत आठवीस नगरपालिकाको राकम कर्णालीमा भएको अन्तरक्रियामा बोल्दै प्रमुख जिल्ला अधिकारी बिश्वराज न्यौपानेले सरसफाइ मानव जीवनको लागि निकै महत्वपूर्ण र अनिवार्य कुरा भएकोले आम नागरिक सरफाइका लागि निकै संवेदशनसिल हुन आग्रह गरे । लागु औषध, मदिरा सेवनलाई निरुत्साहित र नियन्त्रण गर्दै पूर्ण सरफाइ अभियानमा होमिनु भनेको सामाजिक, भौतिक र मानवीय रुपमा सभ्य समाज निर्माण गर्ने महत्वपूर्ण अभियान भएकोले सवैले हातमा हात मिलाएर अभियानमा लाग्नुपर्ने सुझाव दिए ।
आठवीस नगरपालिकाका नगर प्रमुख खड्गराज उपाध्यायले सरसफाइ अभियानलाई महत्वका साथ अगाडी बढाएको र मदिरा नियन्त्रण मात्र नभै निषेधित क्षेत्र बनाउने अभियानमा नगरपालिका लागेकोले आवश्यक सहयोग गर्न सवैलाई अनुरोध गरेका छन् ।

Share This:

Find us on Facebook

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

प्रस्तावित ज्वाला प्रकाशन प्रालिद्वारा प्रकाशित धमाका राष्ट्रिय दैनिकका लागि
वरिष्ठ सल्लाहकारद्वय
हरिहर अधिकारी 'श्यामल' र मधुसुधन गिरी,
संस्थापक सल्लाहकार: नमन शाही,
अतिथि सम्पादक: अमर सुनार,
प्रकाशक/सम्पादक: बिष्णु शर्मा,
कार्यकारी सम्पादक: कविराज वि.सी.
सह सम्पादक: कमल शर्मा

हाम्रो फेसबुक पेज


फोन नं. ०८९-४२०४०३/४२०२२१
मो. ९७४८०२०९७७, ९८४८१४१३१३
ई–मेल: news@dhamakadaily.com, 2dailydhamaka@gmail.com
वेबसाइट: www.dhamakadaily.com